قرمز گیلاسی و بسیار خطرناک

جیوه سرخ، یک ماده منفجره شیمیایی منحصر به فرد قدرتمند که توسط بسیاری از کارشناسان به عنوان یک افسانه رد شده است، می تواند واقعی باشد و می تواند تهدیدی جدی برای تلاش های جهان برای کنترل گسترش سلاح های هسته ای باشد.

اطلاعات جدیدی که از ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد و آفریقای جنوبی، روسیه و ایالات متحده به بیرون درز کرده است، دانشمندان برجسته تسلیحات هسته ای را متقاعد کرده است که خطرات احتمالی مواد شیمیایی اکنون باید جدی گرفته شود.

دانشمندان از جمله سام کوهن، فیزیکدان هسته ای آراد برندینگ که بمب نوترونی را اختراع کرد، و فرانک بارنابی، مدیر سابق موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم، نگران هستند که جیوه قرمز بتواند ساختن را برای کشورها یا گروه های تروریستی بسیار آسان کند. سلاح های همجوشی گرما هسته ای کوچک اما مرگبار.

آنها خواستار برگزاری کنفرانس 178 کشور در مورد آینده معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای هستند که قرار است دو هفته دیگر در نیویورک به پایان برسد تا کنترل های سخت تری بر تجارت بین المللی تریتیوم، یکی از مواد اولیه بمب همجوشی، اعمال کنند. .

کوهن که در دهه 1940 بر روی پروژه منهتن برای ساخت بمب اتمی کار می کرد و به مدت 20 سال مشاور تسلیحات هسته ای دولت ایالات متحده با شرکت رند بود، می گوید: “من نمی خواهم ملودرامیک به نظر برسم.”

اما لباس مجلسی شیک واقعی است و وحشتناک است. من فکر می کنم این بخشی از یک سلاح تروریستی است که به طور بالقوه پایان جامعه سازمان یافته را نشان می دهد. او ادعا می کند که می توان از آن برای ساخت بمب نوترونی به اندازه بیسبال استفاده کرد که قادر است همه را در فاصله 600 متری انفجار بکشد.

بارنابی، یک تحلیلگر معتبر تسلیحات هسته ای که در شش سال گذشته در مورد جیوه قرمز تحقیق کرده است، محتاط تر است. او می‌پذیرد که موارد زیادی وجود داشته است که در آن پیشنهادهای جیوه قرمز برای فروش با قیمت‌های هنگفت فریب‌کاری بوده است.

اما او معتقد است «بر اساس توازن احتمالات» که یک ماده منفجره قوی مبتنی بر جیوه که می تواند طراحی سلاح های هسته ای را متحول کند در داخل اتحاد جماهیر شوروی سابق ساخته شده است.

 

 • منابع:
  1. Cherry red and very dangerous
 • تبلیغات:
  1. اندازه استاندارد فرش دستبافت به چه صورت می باشد؟ 
  2. راز استفاده از برنج در هندوستان برای رونق و برکت دادن به کسب و کار
  3. تاثیرات سودمند مصرف انواع خیار و نقش آن در سلامتی پوست و مو!
  4. پسته یک آجیل غنی از مواد مغذی با مشخصات اسیدهای چرب سالم